SCHŁADZALNIKI DO MLEKA

Oferujemy:
– schładzalniki otwarte okrągłe o pojemnościach od 100 do 1200l;
– schładzalniki otwarte wannowe o pojemnościach od 600 do 2.000 litrów;
– schładzalniki zamknięte cysternowe o pojemnościach od 1.200 do 30.000 litrów;
– systemy odzysku ciepła z freonu o pojemnościach od 100 do 1.200 litrów;
– systemy odzysku ciepła z mleka (wymienniki płytowe);

ZAPEWNIAMY:
– najwyższą jakość;
– szybkie schładzanie pozwalające utrzymać wysoką jakość mleka;
– profesjonalne doradztwo;
– pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny;

„A-Lima-Bis” jest zwycięzcą przetargu zorganizowanego przez Fundację Programów Pomocy dla Rolnictwa, w imieniu Rządu Polskiego przy udziale ekspertów Unii Europejskiej, w kategorii „schładzalniki zamknięte”, co potwierdza wysoki poziom techniczny oferowanych urządzeń, konkurencyjne ceny i profesjonalny serwis

INSTALACJE UDOJOWE

INSTALACJE UDOJOWE

Jako czołowy dostawca wyposażenia udojowego oferujemy najwyższej jakości produkty tak aby spełnić Państwa oczekiwania i potrzeby związane z udojem krów.

Platforma udojowa Afimilk – Oferuje Państwu profesjonalne rozwiązania dla różnych typów hal udojowych takich jak Rybia Ość, Bok w Bok czy Karuzela.

Oferowane Platformy Udojowe dostępne są w trzech różnych seriach:

– Eco-Milk Bronze (Rybia Ość) – jest to idealne rozwiązanie dla większości gospodarstw rodzinnych, które planują modernizację lub wprowadzenie profesjonalnego i nowoczesnego systemu udojowego. Seria ta oparta jest o konstrukcję wykonaną ze stali cynkowanej ogniowo. Linia mleczna, zbiornik buforowy oraz jednostka końcowa wykonane są z wysokiej jakości stali kwasoodpornej.

– Supreme-Milk Silver (Rybia Ość, Bok w Bok, Karuzela) – jest to idealne rozwiązanie dla dużych gospodarstw przemysłowych, które każdego dnia muszą doić bardzo sprawnie i efektywnie dużą liczbę krów, jednocześnie gwarantując zachowanie najwyższych standardów mleka. Seria ta oparta jest o konstrukcję wykonaną ze stali cynkowanej ogniowo, specjalnie wzmocnioną tak aby wytrzymywała bardzo duże obciążenia, co w wielu przypadkach powoduje konieczność rozpoczęcia jej montażu na etapie prac budowlanych związanych z przygotowaniem kanału udojowego, gwarantując dużą wytrzymałość i stabilność.

– Supreme-Milk Gold (Rybia Ość, Bok w Bok) – jest to rozwiązanie o takim samym przeznaczeniu jak seria Silver z taką różnicą, że jej konstrukcja wykonana jest ze stali kwasoodpornej, co gwarantuje jeszcze większą trwałość i poprawia walory estetyczne.

Na wyposażeniu każdej hali znajdują się:
– konstrukcja stalowa;
– szybkozłączne stanowiska udojowe;
– linia transportu mleka oraz powietrza;
– wyposażenie udojowe (mlekomierz, panel sterujący, pulsator);
– systemy automatycznego mycia.

Główne zalety to:
– prostota;
– wydajność;
– wytrzymałość
– efektywność kosztowa;
– krótki termin dostawy;
– estetyka i wygląd;
– usprawniona konserwacja;

Oferujemy:
– zróżnicowany poziom wyposażenia dostosowany do Państwa potrzeb;
– szkolenia oraz wsparcie techniczne w wykonaniu ekspertów w hodowli krów mlecznych;
– specjalistyczne doradztwo prowadzone przez inżynierów;
– lata naszych doświadczeń;
– status doskonałego wyposażenia udojowego;
– niskie koszty serwisu.

AFIMILK

AFIMILK

W dzisiejszych czasach w produkcji mleka wymagana jest coraz większa dokładność i precyzja. Rosnące wymagania jakościowe, gwałtownie rosnące koszty związane z produkcją, uzależnienie ceny mleka od sytuacji na rynkach globalnych zmuszają hodowców do ciągłego zwiększania produkcji przy jednoczesnym jej optymalizowaniu. Jednym z możliwych rozwiązań jest powiększenie stada, natomiast należy przy tym pamiętać, że równocześnie zwiększamy koszty związane z produkcją, a tym samym nie koniecznie automatycznie poprawimy rentowność, biorąc pod uwagę, że największą cześć kosztów stanowi żywienie zwierząt. A więc rodzi się pytanie „Co robić w takiej sytuacji”?. Na dzień dzisiejszy sytuacja na globalnym rynku zmusza hodowców do optymalizacji produkcji mleka. Jeżeli uda się to osiągnąć, to powiększanie stada może być uzasadnione ponieważ będzie powodować zwiększenie przychodów. Hodowcy już wiedzą, że nastawienie się tylko na maksymalną produkcję nie przynosi oczekiwanych rezultatów ponieważ krowy wysokowydajne wymagają szczególnego podejścia, umożliwiającego uniknięcia wielu problemów, które znacznie się nasilają przy wysokiej produkcji. Często przy pomocy doświadczonych doradców żywieniowych udaje się hodowcom szybko osiągnąć wysoką produkcję mleka, ale jednocześnie pojawia się więcej problemów tj. podwyższone komórki somatyczne, zapalenia wymion, zaburzenia metaboliczne, problemy z rozrodem itp. Ponieważ wiemy, że te problemy są i będą występować w różnym nasileniu rodzi się pytanie „W jaki sposób efektywnie i wcześnie je diagnozować?”. Odpowiedzią na to pytanie i jednocześnie jednym z ważniejszych narzędzi w rozwiązywaniu tego typu problemów jest komputerowy system zarządzania stadem. Bardzo dobrym rozwiązaniem w tym zakresie jest system Afimilk, którego wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma Alima-Bis.
System Afimilk jest profesjonalnym narzędziem umożliwiającym efektywne zarządzanie stadem krów mlecznych. Jest on jednocześnie bardzo przyjazny dla użytkownika i łatwy w obsłudze. Jest to system zbudowany z modułów, co daje możliwość dostosowania go indywidualnych potrzeb każdego hodowcy oraz łatwość rozbudowy w przyszłości.

Tak wiele informacji w jednej kropli mleka.

Dochodowa produkcja mleka na gospodarstwach mlecznych, niezależnie od wielkości, bazuje na precyzyjnym zarządzaniu. Wiedza na temat każdej krowy, jej zdrowia czy produkcji jest podstawą precyzyjnego zarządzania.

Automatyczne gromadzenie danych jest jedyną drogą pozwalającą na stworzenie realnej bazy danych o zwierzętach oraz całym gospodarstwie – to jest właśnie Afimilk!
Afimilk scala wszystkie sensory zbierające dane o produkcji, wydajności i efektywności produkcji i przesyła je do programu AfiFarm. Rejestrowane dane poddawane są analizom oraz prezentowane są w postaci raportów pożądanych przez Hodowcę.
Afimilk dostarcza informacji oraz analiz produkcji, zdrowia, płodności itd., zezwala na zwiększenie kontroli i dzięki temu na maksymalizację dochodów.

  • AfiAct II – wykrywanie rui
  • AfiLab – system analizy składu mleka
  • AfiWeigh – przejściowa waga dla krów
  • AfiSort – automatyczna separacja krów do zabiegów
  • AfiFeed – system indywidualnego żywienia
  • Silent Herdsman – cichy pastuch

Robot udojowy GALAXY ASTREA 20.20

Współczesne rolnictwo staje się w nierozerwalny sposób związane z najnowocześniejszymi dostępnymi technologiami. Bez wątpienia jest to dziedzina życia, która w silnym stopniu zmienia się adaptując dla swoich potrzeb wynalazki i rozwiązania znane nam z innych dziedzin. Robot udojowy GALAXY ASTREA oparty jest na robocie przemysłowym, który w trakcie wielu lat pracy udowodnił swoją przewagę nad innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. W oborach na całym świecie pracuje już ponad 1500 robotów z serii GALAXY ASTREA. Wysoka technologia robota przemysłowego gwarantuje wyjątkowy poziom niezawodności. Ramię robota to zaawansowana i najnowocześniejsza technologia wyznaczająca podstawę, na której hodowca bydła może w pełni polegać. Tylko w robocie GALAXY ASTREA podczas doju, pod krową nie znajduje się żaden element robota z wyjątkiem kubków udojowych – takie unikalne rozwiązanie gwarantuje większe bezpieczeństwo krów, redukuje ryzyko zranienia się krowy o metalowe elementy robota, a tym samym redukuje poziom stresu. GALAXY ASTREA jest niezaprzeczalnie systemem unikatowym. Połączenie nowej generacji lasera z zaawansowaną technologią skanowania wymienia odpowiadają za jeden z najszybszych na rynku mechanizmów pozwalających na niezwykle sprawne i delikatne zakładanie kubków udojowych.

CHARAKTERYSTYKA

GALAXY ASTREA doi krowę w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego. Proces dojenia podzielony jest na 4 fazy:

Etap I – Mycie strzyków i stymulacja wymienia: Przygotowując wymię do doju robot specjalnym kubkiem przed-udojowym myje strzyki, suszy i zdają pierwsze strugi mleka. Specjalna konstrukcja kubka przed-udojowego dokładnie masuje każdy pojedynczy strzyk powodując uwolnienie się w organizmie zwierzęcia oksytocyny. Hormon ten ułatwia pozyskanie mleka od krowy. Należy zwrócić uwagę, że kubek przed-udojowy jest myty zawsze po każdej dojonej sztuce, aby zapobiec przeniesieniu potencjalnego zakażenia na inne krowy.

Etap II – Dój właściwy: Uwzględniający indywidualne parametry dojenia zwierząt,

Etap III – Zdejmowanie aparatów udojowych: Odbywa się indywidualnie dla każdego ze strzyków na podstawie analizy przepływu mleka.

Etap IV – Przepompowanie mleka: W zależności od jakości mleko jest transportowane do schładzalnika lub oddzielane do specjalnego zbiornika sanitarnego.

Ścielarki do słomy EVO COMFORT

Ścielarki do słomy EVO COMFORT

Ścielarki Evo Comfort umożliwiają rozdrabnianie bel siana, słomy, jak również kiszonki. Doskonale poradzą sobie zarówno z materiałem sprasowanym i rolowanym w bele, jak i formowanym  w kostki. Znacznie skracają czas pracy hodowcy dzięki wydajnemu systemowi wyrzutu rozdrobnionej słomy oraz poprawiają dobrostan zwierząt zapewniając równomierne rozłożenie ściółki.

Evo Comfort wykorzystuje podnoszoną hydraulicznie klapę załadowczą zamontowaną w tylnej części  maszyny. Dzięki niej bela podawana jest do komory rozdrabniania. Dolna część podłogi komory wyposażona jest w podajnik łańcuchowy-listwowy przemieszczający bele ku poziomemu walcowi rozdrabniającemu, wyposażonemu w noże. Uzyskiwany dzięki niemu materiał o odpowiedniej strukturze przekazywany jest na łopatki wirnika pionowego, który   wyrzuca pociętą słomę przez górny rękaw wysypowy. Sterowanie wszystkimi elementami maszyny, intensywnością wysypu odbywa się za pomocą pilota z kabiny ciągnika. Rękaw wysypowy może być skierowany w prawą lub lewą stronę, a dzięki jego budowie operator ma możliwość łatwej regulacji strumienia wyrzutu w poziomie oraz pionie. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne dostosowanie odległości na jaką wyrzucana jest sieczka oraz kąt wyrzutu. Odmianą maszyny Evo Comfort jest ścielarka Evo Comfort + umożliwiająca jednorazowy załadunek i rozdrobnienie trzech bel.

Ścielarki EVO COMFORT CUT i EVO COMFORT CUT FIX powstały w oparciu o sprawdzoną linię EVO COMFORT. Nowe modele wzbogacone zostały o dodatkowy system tnąco-rozdrabniający w postaci dwóch (COMFORT CUT) lub trzech (COMFORT CUT FIX) zestawów kontranoży. Każdy zestaw składa się 6 lub 7 noży. Ponadto na każdej       z 6 łopatek wirnika umieszczono 5 lub 6 noży, co zapewnia pocięcie zadawanego materiału na krótkie odcinki.  Regulowany i obrotowy (obrót o kąt 220°) komin w ścielarce EVO COMFORT CUT oraz wbudowany prawostronny system wyrzutu w ścielarce EVO COMFORT CUT FIX pozwalają wyrzucić rozdrobniony materiał na odległość do 15m. Maszyny wyposażone zostały w hydraulicznie regulowany przenośnik podłogowy oraz nowy typ skrzyni biegów, która zwiększa prędkość wirnika turbiny do 620 obr./min. Ponadto w ścielarkach opcjonalnie można zastosować zaczep z regulacją wysokości oraz kąta nachy- lenia, co pozwala odpowiednio dostosować i podłączyć maszynę do ciągnika w zależności od jego wyposażenia (zaczep górny lub dolny)

CHARAKTERYSTYKA

Seria ścielarek Evo Comfort, Evo Comfort +, Evo Comfort Cut i Evo Comfort Cut Fix to z pewnością doskonała propozycja dla gospodarstw, które dążą do maksymalizowania efektywności obsługi oraz dobrostanu stada przy jak najmniejszym nakładzie pracy.

Charakterystyka EVO COMFORT:
•    Pełna regulacja wyrzutu sieczki po obu stronach, w pionie i poziomie.
•    Wyrzut sieczki możliwy aż do piętnastu metrów.
•    Małe zapotrzebowanie na moc 55 KM
•    Intuicyjne sterowanie z kabiny ciągnika za pomocą pilota.
•    Dodatkowe sterowanie przenośnikiem oraz tylną klapą z tyłu maszyny.
•    Zastosowanie separatora na większe kamienie, jakie mogą znajdować się w słomie.
•    Wysoka wydajność rozdrabniania, regulowana siła wyrzutu, a co za tym idzie odległości.

Charakterystyka EVO COMFORT CUT i EVO COMFORT CUT FIX:
– dwa lub trzy dodatkowe zestawy kontranoży;
– 5 lub 6 noży na łopatkach wirnika;
– Comfort Cut – obrotowy komin (220°);
– Comfort Cut FIX – prawostronny system wyrzutu;
– nowy typ skrzyni biegów;
– obroty turbiny wirnika do 620 obr./min.;
– zaczep regulowany – możliwość zaczepu górnego lub dolnego.

Przyczepy skorupowe EVO CARGO

Przyczepy EVO CARGO to produkty przeznaczone do pracy w najcięższych warunkach. Mogą służyć  zarówno do przewozu płodów rolnych (zboże, rośliny okopowe), jak i materiałów budowlanych (piasek, żwir). Mocna konstrukcja, wysokiej jakości ogumienie i resorowany dyszel zapewniają bezpieczny przewóz produktów, a ergonomiczna budowa, gładkie wnętrze i hydrauliczna tylna zasuwa pozwalają na szybki i dokładny wyładunek. Okna umieszczone zarówno z przodu od strony kierowcy, jak i po bokach przyczepy, pozwalają na pełną kontrolę załadunku. EVO CARGO dostępne jest w wersjach – 12, 14 i 16 Ton.

EVO SPREADER TARGET – ROZRZUTNIK Z DEFLEKTORAMI

Rozrzutniki EVOSPREADER

Rozrzutniki EVO SPREADER to seria maszyn skonstruowana do pracy w najtrudniejszych warunkach polowych. Dzięki zastosowaniu układu pojedynczej osi wraz z dużymi kołami „ciągnikowymi”, EVO SPREADER radzi sobie doskonale w wymagającym terenie. EVO SPREADER jest zaprojektowany  do rozrzucania zarówno obornika, jak również wapna i pomiotu kurzego. Specjalnie skonstruowany system rozrzutu z dwoma pionowymi wałkami rozrzuca materiał, w zależności od rodzaju i struktury, nawet do 18 m.

Dodatkowym atutem maszyny EVO SPREADER jest zdejmowany adapter. Po dołożeniu nadstawek objętościowych, uzyskujemy przyczepę transportową.

Opcjonalnie stosuje się wymienny adapter dedykowany do produktów sypkich do szerokiego rozrzutu materiału.

Rozrzutniki EVO SPREADER jak i wszystkie inne maszyny będące w naszej ofercie, zostały zaprojektowane i zbudowane przez zespół naszych inżynierów, projektantów oraz mechaników. Nasze produkty są połączeniem dużego doświadczenia kadry oraz ciągłego dialogu z naszymi dilerami oraz klientami, tak aby tworzyć coraz to lepsze rozwiązania.

W swoim maszynach stosujemy jedynie najwyższej jakości komponenty od światowej klasy producentów.

Firma Alima-Bis ze swoim ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem na rynku krajowym oraz zagranicznym jest gwarancją stabilnej i wiarygodnej współpracy.

EVO SPREADER SELFER – Z SYSTEMEM HYDRAULICZNYM

Rozrzutniki EVOSPREADER

Rozrzutniki EVO SPREADER to seria maszyn skonstruowana do pracy w najtrudniejszych warunkach polowych. Dzięki zastosowaniu układu pojedynczej osi wraz z dużymi kołami „ciągnikowymi”, EVO SPREADER radzi sobie doskonale w wymagającym terenie. EVO SPREADER jest zaprojektowany  do rozrzucania zarówno obornika, jak również wapna i pomiotu kurzego. Specjalnie skonstruowany system rozrzutu z dwoma pionowymi wałkami rozrzuca materiał, w zależności od rodzaju i struktury, nawet do 18 m.

Dodatkowym atutem maszyny EVO SPREADER jest zdejmowany adapter. Po dołożeniu nadstawek objętościowych, uzyskujemy przyczepę transportową.

Opcjonalnie stosuje się wymienny adapter dedykowany do produktów sypkich do szerokiego rozrzutu materiału.

Rozrzutniki EVO SPREADER jak i wszystkie inne maszyny będące w naszej ofercie, zostały zaprojektowane i zbudowane przez zespół naszych inżynierów, projektantów oraz mechaników. Nasze produkty są połączeniem dużego doświadczenia kadry oraz ciągłego dialogu z naszymi dilerami oraz klientami, tak aby tworzyć coraz to lepsze rozwiązania.

W swoim maszynach stosujemy jedynie najwyższej jakości komponenty od światowej klasy producentów.

Firma Alima-Bis ze swoim ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem na rynku krajowym oraz zagranicznym jest gwarancją stabilnej i wiarygodnej współpracy.

EVO SPREADER SELFER – Z SYSTEMEM HYDRAULICZNYM

Evo Spreader dostępne są również w wersji z własnym systemem hydraulicznym, który eliminuje konieczność podłączania maszyny do ciągnika, a co za tym idzie konieczność mieszania oleju rozrzutnika z olejem ciągnika. Dzięki temu zmniejsza się czas przygotowania zestawu do pracy, jak również redukuje  zagrożenie przepływu do systemu ciągnika oleju zabrudzonego.

EVO SPREADER CHARGER – Z NADSTAWKAMI OBJĘTOŚCIOWYMI

Rozrzutniki EVOSPREADER

Rozrzutniki EVO SPREADER to seria maszyn skonstruowana do pracy w najtrudniejszych warunkach polowych. Dzięki zastosowaniu układu pojedynczej osi wraz z dużymi kołami „ciągnikowymi”, EVO SPREADER radzi sobie doskonale w wymagającym terenie. EVO SPREADER jest zaprojektowany  do rozrzucania zarówno obornika, jak również wapna i pomiotu kurzego. Specjalnie skonstruowany system rozrzutu z dwoma pionowymi wałkami rozrzuca materiał, w zależności od rodzaju i struktury, nawet do 18 m.

Dodatkowym atutem maszyny EVO SPREADER jest zdejmowany adapter. Po dołożeniu nadstawek objętościowych, uzyskujemy przyczepę transportową.

Opcjonalnie stosuje się wymienny adapter dedykowany do produktów sypkich do szerokiego rozrzutu materiału.

Rozrzutniki EVO SPREADER jak i wszystkie inne maszyny będące w naszej ofercie, zostały zaprojektowane i zbudowane przez zespół naszych inżynierów, projektantów oraz mechaników. Nasze produkty są połączeniem dużego doświadczenia kadry oraz ciągłego dialogu z naszymi dilerami oraz klientami, tak aby tworzyć coraz to lepsze rozwiązania.

W swoim maszynach stosujemy jedynie najwyższej jakości komponenty od światowej klasy producentów.

Firma Alima-Bis ze swoim ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem na rynku krajowym oraz zagranicznym jest gwarancją stabilnej i wiarygodnej współpracy.

Rozrzutniki jako maszyny do nawożenia używane są w gospodarstwach okresowo w ciągu roku. W momencie, gdy użyźnianie pól nie jest konieczne, maszyny te doskonale mogą się sprawdzić jako przyczepy. System ruchomej podłogi powoduje, że wyładunek z nich jest uproszczony, a zdejmowany adapter nie przeszkadza w rozładunku. Aby dodatkowo zwiększyć objętość ładunkową stosuje się nadstawki. Pozwalają one przetransportować większą ilość materiału takiego jak rośliny zielonkowe. Nadstawki mogą być w różnych wersjach: oczkowana i pełna, malowana lub ze stali nierdzewnej. Łatwy montaż i demontaż nadstawek i adaptera sprawia, że każdy rozrzutnik może szybko przemienić w przyczepę samowyładowczą.

Rozrzutniki EVOSPREADER

Rozrzutniki EVO SPREADER to seria maszyn skonstruowana do pracy w najtrudniejszych warunkach polowych. Dzięki zastosowaniu układu pojedynczej osi wraz z dużymi kołami „ciągnikowymi”, EVO SPREADER radzi sobie doskonale w wymagającym terenie. EVO SPREADER jest zaprojektowany  do rozrzucania zarówno obornika, jak również wapna i pomiotu kurzego. Specjalnie skonstruowany system rozrzutu z dwoma pionowymi wałkami rozrzuca materiał, w zależności od rodzaju i struktury, nawet do 18 m.

Dodatkowym atutem maszyny EVO SPREADER jest zdejmowany adapter. Po dołożeniu nadstawek objętościowych, uzyskujemy przyczepę transportową.

Opcjonalnie stosuje się wymienny adapter dedykowany do produktów sypkich do szerokiego rozrzutu materiału.

Rozrzutniki EVO SPREADER jak i wszystkie inne maszyny będące w naszej ofercie, zostały zaprojektowane i zbudowane przez zespół naszych inżynierów, projektantów oraz mechaników. Nasze produkty są połączeniem dużego doświadczenia kadry oraz ciągłego dialogu z naszymi dilerami oraz klientami, tak aby tworzyć coraz to lepsze rozwiązania.

W swoim maszynach stosujemy jedynie najwyższej jakości komponenty od światowej klasy producentów.

Firma Alima-Bis ze swoim ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem na rynku krajowym oraz zagranicznym jest gwarancją stabilnej i wiarygodnej współpracy.

Wykonane w technologii ocynku rozrzutniki dostępne są we wszystkich dotych- czasowych ładownościach, od 6 do 16 ton. Maszyny są wykonywane z wykorzystaniem powłok cynkowych zgodnych z normą PN EN-ISO 1461, w oparciu o najnowsze technologie i z zachowaniem standardów w zakresie ochrony środowiska. Cynkowanie ogniowe to nowoczesna metoda zabezpieczenia antykorozyjnego elementów stalowych poprzez nałożenie powłoki cynkowej (zanurzenie konstrukcji stalowych w płynnym cynku – temperatura kąpieli cynkowej  około 460°C). Pokrycie elementów konstrukcji stalowych cynkiem metodą ogniową zapewnia wieloletnią ochronę antykorozyjną – w sprzyjających warunkach nawet na dziesięciolecia. Oprócz podniesienia  trwałości i odporności na korozję, ocynk daje powłokę twardszą od lakierowanej, bardziej odporną na ścieranie i lepiej zabezpieczającą wszelkie krawędzie. Nie bez znaczenia dla maszyn tego typu jest też podniesienie odporności na odpryskujące i uderzające o maszynę kamienie.